Ogłoszenie archiwalne, może być już nieaktualne.

Kierownik Działu Kontroli Finansowej

Lokalizacja: Bielsko Biała

Ogłoszenie Agencja Pracy

Szczegóły oferty:

Miejsce pracy: Bielsko Biała (śląskie, Polska)
Nr ref.: 3736/2018/JOBS

Branża:

- Finanse / Ekonomia
- Produkcja

Forma zatrudnienia: pełen etat

Naszym Klientem jest producent dla branży motoryzacyjnej. Poszukiwana osoba będzie odpowiadała za sprawne funkcjonowanie procesów kontrolingowych w firmie w celu zwiększenia efektywności zarządzania.

Główne zadania:

  • nadzór i kontrola nad przygotowywaniem rocznego budżetu oraz analiza odchyleń wraz z komentarzami,

  • opracowywanie cyklicznych raportów finansowych oraz zarządczych zgodnych ze standardami grupowymi,

  • kalkulacja rentowności i efektywności projektów, kontrola wydatków inwestycyjnych,

  • Kontrolowanie osiągnięć w odniesieniu do zaplanowanych wartości finansowych i operacyjnych (tworzenie raportów i analiz wskaźników KPI),

  • dostarczanie założeń do prognoz finansowych nowych przedsięwzięć biznesowych,

  • zarządzanie procesem uzgadniania cen transferowych,

  • analizowanie i monitorowanie wyników sprzedaży i marży na sprzedaży oraz wyjaśnianie odchyleń względem prognoz i poprzednich okresów,

  • nadzorowanie i koordynowanie działań związanych ze sprawozdawczością fiskalną organizacji m.in: P&L, balance sheet oraz FCF,

  • zarządzanie procesem windykacji zaległych należności,

  • zapewnienie skutecznej kontroli wewnętrznej i zgodności z GAAP oraz obowiązującymi regulacjami prawnymi w tym finansowymi i podatkowymi,

  • rozwijanie systemu kontroli wewnętrznej w celu zabezpieczenia aktywów finansowych Spółki,

  • zarządzanie podległym zespołem.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne z zakresu finansów,

  • 5 -cio letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w branży automotive,

  • znajomości zagadnień rachunkowości finansowej oraz podatków,

  • biegłe posługiwanie się j. angielskim,

  • zaawansowana znajomość pakietu Microsoft Office (w szczególności Excel),

  • umiejętność pracy w systemie klasy ERP,

  • wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia, wnikliwość i świadomość biznesowa,

  • otwartość i komunikatywność.

Nasz Klient oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w międzynarodowej organizacji,

  • elastyczny czas pracy,

  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne,

  • dopłatę do wypoczynku,

  • pakiet opieki medycznej, ubezpieczenie na życie, kartę Mulitisport,

  • udział w ambitnych i innowacyjnych projektach,

  • samochód służbowy.

Dodano dnia: 28-07-2018

Już teraz każdy ma możliwość stworzenia własnego życiorysu w kilka chwil.

Darmowy kreator CV bez rejestracji