Customer Care Specialist with German

Randstad Polska , Warszawa

Customer Care Specialist with German Miejsce pracy: Warszawa (mazowieckie) Nr ref.: 38183

Randstad Polska jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Już od ponad 20 lat kształtujemy rynek pracy w Polsce, wspierając firmy w zatrudnianiu najlepszych pracowników, a kandydatów w znalezieniu satysfakcjonującej pracy.

For our Client  a Global Customer Care Center which provides technical support services currently we are looking for candidates for a position of customer care agent with German

Zakres obowiązków:

•answer inbound customer calls

•provide support to the customer within requested area

•advise customers on appropriate actions on the phone

•cooperate with upper levels of technical support and field service engineers

•check quality of service tickets in customer service applications

Oczekiwania:

•excellent communication skills in German

•good command of English (speech and writing)

•willingness to work in the shifts system

•knowledge of MS Office package

Oferta:

•dynamic and multicultural work environment

•international assignments and projects

•flexible working hours in shift system (8 sm - 10 pm)

•training from the first day of work

•tea and coffee in the office

•fresh fruit every Friday

•hot meals during night Shift

Zgodnie z obowiązującym prawem Randstad nie pobiera opłat od kandydatów za udział w procesach rekrutacyjnych.

Agencja zatrudnienia (nr licencji 47)